Lavastaja auhind

  • 2016 - Artjom Garejev - lavastus „Vaenlane“ (Vene Teater)
  • 2015 - Andres Noormets - Lavastused „Deemonid“ (Teater Vanemuine), „Mandel ja merihobu“ (Endla Teater) ja „3 õde“ (Rakvere Teater)
  • 2014 - Madis Kalmet – lavastused „Titanicu orkester“ (MTÜ R.A.A.A.M.), „Leegionärid“ (Rakvere Teater), „Kassirabal“ (Tallinna Linnateater).
  • 2013 - Ivar Põllu - „Vanemuise biitlid“, Tartu Uus Teater.
  • 2012 - Peeter Jalakas - “Gilgameš ehk igaviku nupp”, Von Krahli Teater.
  • 2011 - Urmas Lennuk - lavastus “Vargamäe varjus“. Albu valla projekt.
  • 2010 - Elmo Nüganen – lavastused „Meie, kangelased“, „Ma armastasin sakslast“, Tallinna Linnateater.
  • 2009 - Lembit Peterson - „Maarja kuulutamine" ja „Linn“, Theatrum.
  • 2008 - Tiit Ojasoo – lavastus „GEP”, NO99.
  • 2007 - Elmo Nüganen – “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.”, Tallinna Linnateatris.
  • 2006 - Hendrik Toompere – “Põrgu wärk”, MTÜ R.A.A.A.M. Viinistu Kunstimuuseumis.
  • 2005 - Tiit Ojasoo – “Julia”, Eesti Draamateater.
  • 2004 - Lembit Peterson – W. Shakespeare’i “Hamlet”, Theatrum.
  • 2003 - Adolf Šapiro – I. Turgenevi “Isad ja pojad”, Tallinna Linnateater.
  • 2002 - Hendrik Toompere jun. – R. Garcia “Kokkade öö”, Draamateater.
  • 2001 - Mati Unt – “Laulatus” ja ”Meister ja Margarita”, Vanemuine.
  • 2000 - Elmo Nüganen – Dostojevski “Kuritöö ja karistus”, Tallinna Linnateater.
  • 1999 - Priit Pedajas – “Mao tee kalju peal”, Eesti Draamateater.
  • 1998 - Priit Pedajas – M. Kõivu “Peiarite õhtunäitus”, EMA Kõrgem Lavakunstikool Draamateatris.
  • 1997 - Jaan Tooming – H. Ibseni “John Gabriel Borkman“ (Vanemuises).
  • 1996 - Elmo Nüganen – A. Tšehhovi /A. Adabašjani / N. Mihhalkovi “Pianoola ehk Mehhaaniline klaver”; A. Dumas / E. Nüganeni “Kolm musketäri” (Tallinna Linnateatris).
  • 1995 - Jaanus Rohumaa – L. Visconti “Rocco ja tema vennad” (Tallinna Linnateatris).
  • 1994 - Priit Pedajas – M. Kõivu “Tagasitulek isa juurde” (Draamateatris).
  • 1993 - Elmo Nüganen – “Romeo ja Julia” (Noorsooteatris).
  • 1992 - Priit Pedajas – M. Kõivu “Kokkusaamine” (Draamateatris), P.Vallaku / P. Pedajase “Epp Pillarpardi Punjaba potitehas” (Endlas).
  • 1991 - Kaarin Raid – N. R. Nashi “Vihmameister”, T. Williamsi “Kass tulisel plekk-katusel” (Ugalas).
  • 1990
  • Jaan Tooming – T. S. Eliot’i “Mõrv katedraalis” (Vanemuises).
  • Mati Unt – S. Mrożeki “Tango”, H. Raudsepa / M. Undi “Vedel vorst” (Noorsooteatris).
  • 1989 - Priit Pedajas – R. Saluri “Minek” (Endlas).
  • 1988 - Mikk Mikiver – J. Kruusvalli “Vaikuse vallamaja” (Draamateatris).
  • 1987 - Kalju Komissarov – W. Shakespeare’i “Hamlet”, M. Šatrovi “Nii me võidame”, V. Dozortsevi “Viimane jutulesoovija” (Noorsooteatris).
  • 1986 - Mikk Mikiver – A. Dudarevi “Reamehed”, E. O’Neilli “Õli”, A. Mišarini “Seoses üleminekuga teisele tööle” (Draamateatris).
  • 1985 - Jäi välja andmata
  • 1984 - Mikk Mikiver – J. Kruusvalli “Pilvede värvid” (Draamateatris).