Rahel Olbrei nimeline auhind

STATUUT

Auhind antakse professionaalse balletikunstiga tegelevale lavastaja/koreograafile, repetiitorile ja pedagoogile pikemaajaliste väljapaistvate tulemuste eest balletilaval. Auhinna annab välja Teatriliidu aastaauhindade balletižürii. Asutatud Teatriliidu juhatuse otsusega 2008. a. Auhinnaga kaasneb Vaike Pääsukese kujundatud auaadress ning Kultuurkapitali rahaline preemia.Rahel Olbrei (1898-1984)
Balletipedagoog ja tantsuvisionäär
Estonia teatri balletipüsitrupi asutaja ning ballettmeister (1925-1944)

Ideaalsel tantsijal ole välja töötatud mitte üksnes kehatehniline, vaid ka vaimutehniline külg.
Rahel Olbrei


2015
Ülo Vilimaa - Omanäoline tantsija ja isikupärase käekirjaga koreograaf, kes oma loomingus on kandnud eesti balletile aluse pannud Rahel Olbrei ja Ida Urbeli traditsioone.

2013
Tiiu Randviir-Tölp – Estonia priimabaleriin, rahvusvaheliselt tunnustatud balletipedagoog

2011
Mai Murdmaa. Epohhi kujundanud loomingu eest Eesti balletikunstis.

2010
Elena Poznjak-Kõlar – ereda isikupära ja dramaatilise andega “Vanemuise “ teatri esitantsija. Kõrge lavaeetikaga kunstnik, repetiitor, pedagoog.

2009
Tiit Härm - briljantse tehnikaga, jõuline, tundlik ja karismaatiline eesti balleti esitantsija. Tema osatäitmised lavastustes „Võlumandariin”, „Joanna tentata”, „Daphnis ja Chloë”, „Antonius ja Kleopatra”,” Romeo ja Julia”ning „Prometheus” (Teater Estonia) olid epohhiloovad.
Peaballettmeister, kes koondas Rahvusooperi Estonia lavale eriilmeliste lavastajate isikupärase koreograafia, mis on avardanud nii tantsijate ampluaad kui ka tõstnud balletitrupi professionaalset taset.