Tehniliste töötajate auhinnad

2016
LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND
Oliver Kulpsoo – Von Krahli teatri ja vabakutseline valgustaja
Meeskonnamängija, väljakujunenud loojavaimu ja rafineeritud silmaga kunstnik, kes kaitseb Siioni lõvina oma isikupärast käekirja. Prožektoritega kirjutatud poeemi, mis tõstab lavastuse teatripõrandast lahti ning laseb tal peegelduda pilvedel ning meie südametes. Tasub meenutada, et seal kus pole valgust, on pimedus.

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND
Madis Kirkmann – valgusala juhataja (NUKU teater)
Põhjalik ja järjepidev töö NUKU teatri valgusosakonna ülesehitamisel, juhtimisel ja uuele tasemele viimisel; lisaks uuslavastuste valguskujunduste loomine ja igapäevane pühendunud töö valgusala juhataja ja valgustajana.

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND
Liina Viru – kirjandustoimetaja (Rahvusooper Estonia)
2015. aastal esietendunud lavastuste kavalehtede koostamise eest. 9 aastat pühendunud tööd teatri kavaraamatute ning muude teatrilooliste trükiste koostamisel ja toimetamisel. Läheneb tekstidele värske pilguga ning avab lavastusi nüansirikkalt. Liina koostatud sisukad kavad on raamaturiiuli väärilised. Ooperiteater on Liina sügav armastus, mis kajastub tema aupaklikus suhtumises kolleegidesse ning soovis publikut harida. On oma töös põhjalik, täpne ja kiire.


2015
LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND
Reigo Tammjärv – pealavameister (Teater NO99)
Loominguliselt ja insenertehniliselt keerulisi lahendusi nõudva töö eest Teater NO99 lavastuste ettevalmistamisel ja rahvusvahelistes koostööprojektides.

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND
Kadri Tammiste – etenduse juht (Eesti Draamateater)
Lavastuste kindlakäelise hoidmise eest: töökalt, täpselt, nõudlikult, abivalmilt, sõnakalt ja naeratavalt.

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND
Lea-Liisbet Peterson – trupijuht (Rahvusooper Estonia)
Professionaalse töö eest trupijuhina, inimliku panuse eest kollektiivi hinge ja südametunnistusena, kes säilitab rahu ka kõige keerulisemates olukordades, ei talu silmakirjalikkust ega ülekohut ning annab vajadusel räbaldunud kunstnikuhingedele psühholoogilist abi.


2014
Lavastust ettevalmistavas kategoorias

Dmitri Mjatšin, Vene Teatri metallitööline
Töötab Vene Teatris keevitajana 1999. aastast. Valmistab kõik dekoratsioonide metallkonstruktsioonid, kõik lavastuste dekoratsioonides mehhaniliselt liikuvad detailid. Osales vabatrupi „Teine Teater“ kõikide lavastuste loomisel. Vene Teatri ja AudioKinetica koostööprojekti „Cyclotron“ üks loojatest. Mitmekülgselt andekas, leidlik ja vastutustundlik metallitööde meister.

Etendust teenindavas kategoorias
Karin Tetsmann, Eesti Draamateatri vanemrekvisiitor
Paarkümmend aastat teatritööd, loominguline partnerlus kokku mitmekümne nõudliku kunstniku, lavastaja ja etenduse juhiga, näitlejatest rääkimata; kõige erinevamate ajastute esemeid koondav hinnaline rekvisiidiladu; eksimatu erialane asjatundlikkus koos heade ajalooteadmiste ja stiilitajuga. Tema teadmiste ja koostöö abil on kujundatud mitte ainult sadu Eesti Draamateatri lavastusi, vaid ka arvukalt teiste teatrite lavasid, projekte ning filme.

Haldus- ja administratiivtöötaja kategooria
Jüri Kruus, Rahvusooper Estonia heliplaatide restaureerija, teatrilooliste raamatute koostaja, inspitsent
Töötanud Rahvusooper Estonias aastast 1965, alates 1970 ooperi- ja balletietenduste inspitsiendina. Restaureerinud üle 160 LP, CD ja helikasseti eesti lauljate, näitlejate, instrumentalistide, dirigentide ja ooperite salvestusi (sh. Miliza Korjus, Milvi Laid, Tiit Kuusik, Georg Ots jt.), olnud enamasti ka koostaja, kujundaja ja annotatsioonide autor. Tutvustanud nii Eesti kui ka maailma tuntud lauljaid, instrumentaliste ja oopereid perioodikas, raadio- ja telesaadetes, videokavades, RO „Estonia“ Talveaias, juubeliõhtutel teatrisaalis, Peterburi, Moskva, Kiievi, Odessa, Samaara, New Yorgi ning Sydney raadiosaadetes, loeng-kontsertidel Peterburi Teatri- ja Muusikamuuseumis.


2013
lavastust ettevalmistavale

Tiiu Palmiste, Ugala teater

Tiiu Palmiste töötab Ugala teatris 1982. aastast juurdelõikaja-modelleerijana. Nende aastate jooksul on ta õmmelnud kostüüme rohkem kui 180-le lavastusele. Teatrikunstnikud ja kolleegid hindavad tema loomingulist ja meisterlikku tööd väga. Mitmel korral on ta valitud koduteatris aasta parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks.

etendust teenindavale

Raul Õitspuu, VAT Teater

VAT Teatri lavameister-bussijuht, kes teostab enamasti üksinda ka kõik VAT Teatri lavastuste dekoratsioonid. Lisaks on Raul Õitspuu mitmete VAT Teatri väljasõiduetenduste puhul nii bussijuht kui ka valgustaja. Tema välja mõeldud ja teostatud on kõik 2012. aasta uuslavastuste lavatehnilised lahendused.

haldus-ja administratiivtöötajale silmapaistvate töötulemuste eest eelnenud aastal.

Maire Janisk, Tallinna Linnateater

Direktori abi. Väsimatu, korrektse ja ennastsalgava töö eest direktori abi ametikohal ning oskuse eest olla kõigega kursis ja leida kõigele lahendus.


2012
- lavastust ettevalmistavale
Rahvusooper Estonia kostüümiosakond - balleti „Manon“ ettevalmistamine. Suure hulga väga detailiderohke ning tehniliselt keeruka teostusega kostüümide valmistamine.

- etendust teenindavale
Gennadi Gorjajev - Lavatehniline juht, kes suhtub oma töösse
loominguliselt ja paindlikult tegemata allahindlust parima tulemuse nimel. Lavastuste „Kollane nool“, „Läbi klaasi“ ja „Inetu“ väga professionaalne lavatehniline teenindamine ja meeskonna juhtimine.

- haldus-ja administratiivtöötajale silmapaistvate töötulemuste eest eelnenud aastal.
Lui Lääts – lavastusala juhataja.1964.aastast alates on ta töötanud lavatöölise, lavamasinistina, pillikandjana, pealavamasinistina, pealavameistrina. Vastutab 1992. aastast alates kõigi teatris valmivate uuslavastuste valmimise ja igal õhtul „Vanemuise” kolmes majas toimuvate etenduste kvaliteedi eest.


2011
Lavastust ettevalmistavas kategoorias

Sirli Bergström- silmapaistva tehnilise ja loomingulise panuse eest lavastuse „Keskööpäike“ kujunduse teostamisse. Allahindluseta kõrgetasemelise töökultuuri kandja teatri igapäevatöös. Tallinna Linnateater.

Etendust teenindavas kategoorias

Toivo Kaev - lavastusteenistuse juht. Oma töös kiire, resoluutne ja tulemuslik, jäädes samaaegselt rahulikuks, laitmatu vastutustundlikkusega töötajaks. Eesti Draamateater.

Administratiiv- ja haldustöötaja kategoorias

Eda Hinno – teatri igapäevatöös kõrge pingetaluvuse ja kompetentsiga, 40. aastase trupijuhi kogemusega. Teater Vanemuine.


2010
Lavastust ettevalmistavas kategoorias
Ester Kasenurm – kostüümiala juhataja. Teadmiste ja oskustega töötaja, kellest on abi kõikidel teatrimajas töötavatel kunstnikel. Pärnu Teater “Endla”.

Etendust teenindavas kategoorias
Kalle Nettan – vanemhelitehnik. Loominguline tehniline töötaja, kes lisaks igapäevatööle täidab suurepäraselt ka helirežissööri ülesandeid. Tallinna Linnateater.

Administratiiv- ja haldustöötaja kategoorias
Angela Mooste – korraldusijuht. Suudab ühendada sedavõrd vastuolulist ja mitmenäolist kollektiivi, nagu see ainult teatris on. Teater NO99.


2009
Lavastust ettevalmistavas kategoorias
Eero Ehala – pealavameistrina oskus ehitada keerulisi ruumilisi lahendusi. Butafoorimeistrina teatri detailirohke butafoorika eest vastutamine. Peameistrina ehitab ka ise valmis kõik uuslavastuseks vajaliku lavast rekvisiitideni, suurtest seintest pöörlevate prožektorite ning plahvatavate raadioteni. Teater NO99.
Etendust teenindavas kategoorias
Rait Randoja - pealavameister. Meister, kelle pikaajaline töökogemus, mitmekülgsed erialased oskused ja head juhiomadused on teinud võimalikuks moodustada võimekas ja professionaalne hästi töötav tehniline kollektiiv. Vanemuine.
Administratiiv- ja haldustöötaja kategoorias
Tuuli Jaansen - pearaamatupidaja. Tuuli juhib kindlak käe ja selge meelega kogu teatri rahamajandust. Lisaks teatri igapäevastele majandusküsimustele ja raamatute pidamisele on tema valvsa silma all ka rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal raamatupidamine. Rakvere Teater.


2008
Lavastust ettevalmistavas kategoorias:
Liina Laigu - kunstnik-dekoraator. „Estonia”.

Etendust teenindavas kategoorias:
Kaido Päästel - lavameister. „Endla”.

Haldus-ja administratiivtöötaja kategoorias:
Juhan Rumm - Rakvere Teatri ehituse projektijuht.


2007
Lavastust ettevalmistavas kategoorias:
Hendrik Kiisler, mehhaanik – insener-konstruktori oskustega, detailide ja materjalide asjatundjana tehnilist lõpplahendust teostav mitmekülgne metallitöömees (Draamateatris).
Etendust teenindavas kategoorias:
Enar Tarmo – Von Krahli Teatri ja festivali Baltoscandal tehniline juht
Haldus- ja administratiivtöö kategoorias:
Marika Tint – korraldus- ja personalijuht (Rakvere Teatris). Rakvere ja Pärnu teatrite ühistöö “Vargamäe kuningriik” koordineerimine, ideetasandist alates osavõtt teatri loomenõukogu ning Baltoscandali korralduskomisjoni tööst


2006
Lavastust ettevalmistavas kategoorias:
Jaan Mikkel – teatrilava rekonstrueerimise edukas lõpetamine ja silmapaistvad töötulemused 25 tööaasta jooksul (Estonia).
Etendust teenindavas kategoorias:
Illi Allabert, rekvisiitor - 47 aasta pikkune, teatrile pühendunud eeskujuvääriv töö Tallinna Linnateatris


2005
Ott Mölter – Ugala
Jane Kaas – Estonia
Eda Kaljo – Nukuteater
Aino Kartul – Vanemuine
Kaja Kupp – Rakvere Teater
Ain Jürisson – Draamateater
Jelena Oleinikova – Vene Draamateater
Riina Roose – Tallinna Linnateater
Kalle Kuningas – Endla
Moonika Lausvee – NO99


2004
Viktoria Bogomjakova, Vene Draamateater – vastutusrikas töö etenduses “Karjapoiss on kuningas”.
Anu Heinsalu-Dizevski, Endla värvija – lavastuse “Kilk koldel” kostüümimaterjalide töötlemine ja koloreerimine.
Tõnis Kask, Estonia pealavameister – aktiivne tegevus lava renoveerimisel ja uue lavatehnika juurutamisel.
Karmen Haiba, Vanalinnastuudio kujundusgraafik – reklaamikujunduse ja trükiste kvaliteedi silmnähtav parandamine ning teatri uue logo leidlik kasutamine.
Gennadi Gorjajev, Ugala lavameister – lavastuste “Rongid siin enam ei...”, “Minu pere ja muud loomad”, “Thijl Ulenspiegel” ja “Helesinine vagun” väljatoomine.
Toivo Tenno, Vanemuise vanemtehnik-akustik – Vanemuise teatri väikese maja uue helitehnika kasutuselevõtt ja uuslavastuste kvaliteetne väljatoomine.
Tiit Koidu, Nukuteatri puusepp-dekoraator – põhjalikkuse ja professionaalsusega valminud dekoratsioonid lavastustele “Ashes and Sand”, “Cipollino”, “Vapper Keefir”, “Põdra lotendav kasukas”, “Kunksmoor”, “Natuke talve” ja “Sinine unistus”.
Marko Õunapuu, Tallinna Linnateatri lavameister – “Võlumägi”, “Pühapäev”, “Vaene kunstnik” ja “Oodates Godot’d“ lavaletoomine ja väga professionaalne lavatehniline teenindamine.
Maie Nurmoja, Rakvere Teatri lavastusjuhi abi – lavastuste ettevalmistamine, väga hea koordineerimisoskuse ja põhjalikkus.
Andres Jõerand, Draamateatri lavameister – “Kummitused”, “Uus Jõuluvana” ja “Kajakamägi” lavaletoomine ja väga professionaalne lavatehniline teenindamine.


2003
Jüri Ignatenko – Ugala sanitaartehnik-keevitaja
Larissa Tšerkassova – Vene Draamateatri inspitsient
Evi Tampu – Rakvere Teatri hoovikoristaja
Katrin Jalakas – Nukuteatri müügijuht
Margus Vaigur – Endla valguskunstnik
Lii Kärner – Vanalinnastuudio jumestaja
Tiiu Pauls – Estonia peaadministraator
Kalev Tammin – Tallinna Linnateatri trupijuht
Andres Bergström – Draamateatri lavameister
Sirje Kolpakova – Vanemuise butafoor-dekoraator


2002
Neeme Jõe –Estonia kunstnik-valgustaja
Hilje Berg – Tallinna Linnateatri kostüümiala juhataja
Tuulikki Tuul – Vanalinnastuudio rekvisiitor
Külli Kukk – Vanemuise juurdelõikaja-modelleerija
Külliki Falkenberg – Draamateatri dekoratsiooniala juhataja
Margus Kaal – Nukuteatri lavastusjuht
Janek Levin – Rakvere Teatri puusepp-töömees
Viljar Viik – Endla puusepp
Eero Ehala – Ugala lavameister
Albina Rusman – Vene Draamateatri- vanemadministraator


2001
Taimi Põlme – Ugala kunstnik-dekoraator
Anu Konze – Tallinna Linnateatri vanemgrimeerija
Toomas Kreen – Nukuteatri etendusteenistuse juht
Maimu Meritee – Vanalinnastuudio õmbleja
Irina Batšerikova – Vene Draamateatri helitehnik
Külli Root – Estonia dekoratsiooniala juhataja
Tarvo Elblaus – Draamateatri lavameister
Arvi Hallik – Endla metallimeister
Aarne Hansalu – Vanemuise töökodade juhataja
Merle Siirak – Rakvere Teatri raamatupidaja


2000
Liila Väli – Ugala valgustaja
Siimon Poljakov – Vanemuise bussijuht
Janek Vlassov - Endla helimeister
Pille Pürg – Vanalinnastuudio etendusejuht
Laine Pottsepp – Nukuteatri majandusjuhataja
Anne Piirsalu – Estonia meister-juurdelõikaja
Kaido Mikk – Draamateatri valgustaja
Külli Koobas – Tallinna Linnateatri butofoor-dekoraator
Sergei Tsvetkov – Vene Draamateatri pealavameister
Marika Tint – Rakvere Teatri peaadministraator


1999
Tiiu Luht – Estonia jumestaja-juuksur
Vladimir Babõnin – Vene Draamateatri tootmisjuht
Aune Kuul – Rakvere Teatri etendusejuht
Leenamari Pirn – Nukuteatri butafoor
Elgi Kose – Ugala etendusejuht
Urmas Uustal – Endla” kunstnik-butafoor
Laine Zeisig – Tallinna Linnateatri raamatupidaja
Virve Uleksin – Vanalinnastuudio kostüümiala juhataja
Rutt Rehme-Rähni – Vanemuise juurdelõikaja-modelleerija
Jaan Allikmaa – Draamateatri vanemhelioperaator


1998
Hilja Irdla – Draamateatri valgustaja
Maris Merilo – Estonia butafoor
Sirli Bergström – Linnateatri lavastusala juhataja
Reet Loderaud – Nukuteatri inspitsient
Lilian Pipar – Nukuteatri piletöör
Ants Kurist – Vanalinnastuudio valgustusala juhataja
Tamara Vassiljeva – Vene Draamateatri õmbleja
Mari Verme – Vanemuise butofoor-dekoraator
Peeter Harjakas – Endla bussijuht
Ülle Konovalov – Ugala jumestuskunstnik
Katrin Pärtma – Rakvere Teatri vanemkostümeerija


1997
Leida Tallo – Estonia kostüümiala juhataja
Toivo Kaev – Draamateatri vanemlavameister
Vally Mõistlik – Tallinna Linnateatri pearaamatupidaja
Urmas Volmer – Ugala kujundusgraafik
Tiit Kalm – Rakvere Teatri lavameister
Enda Jürine – Vanalinnastuudio lavastusala juhataja
Enn Lee – Nukuteatri valgustaja
Aimre Pahonin – Vanemuise õmblusosakonna juhataja
Valentina Issajeva – Vene Draamateatri kostümeerija
Helve Roosipuu – Endla värvimistöökoja töötaja