Balletiauhind

2016
Luana Georg - Tatjana lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett).

2015
Sergei Upkin - Iason lavastuses "Medea" ja Prints lavastuses "Uinuv kaunitar" (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2014
Hayley Blackburn – nimiosa balletis „Raimonda”, Belle, lavastuses „Kaunitar ja koletis”. Teater Vanemuine.

2013
Anatoli Arhangelski – Modigliani, „Modigliani – neetud kunstnik“, Eisenstein, „Rosalinde“, Lescaut ja Vangivalvur, „Manon“. Rahvusooper Estonia.

2012
Alena Shkatula - isikupäraste ja hingestatud osatäitmiste eest ballettides “Manon” ja “Rosalinde”. Rahvusooper Estonia.

2011
Eesti Rahvusballeti trupp. Tantsutehnilise kõrgtaseme, erinevate tantsustiilide oskusliku valdamise ja väljendusrikka esitamise ees lavastuses „Pähklipureja” ja „Othello” (2010) ning „Teine sümfoonia” (2009).

2010
Artjom Maksakov ja Olga Malinovskaja - osatäitmised lavastustes „Teine sümfoonia”, „Kolm musketäri” ja „Luikede järv”.Rahvusooper Estonia.

2009
Eve Andre – Lumivalgeke, „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” ja Julia, „Romeo ja Julia”. Rahvusooper Estonia.

2008
Marina Kesler – üldinimliku sõnumi ja huvitava koreograafilise lahendusega balleti „Libahunt” lavastamise eest Rahvusooperis „Estonia”.

2007
Mare Tommingas – lavastus “Peer Gynt” (Vanemuises).

2006
Marina Tširkova – Rose, “Shannon Rose “ (Estonias)

2005
Maria Seletskaja – osatäitmised lühiballettides “Bolero” ja “Red With Me”; balletiõhtu “Armastuse ja kirega” (Estonias).

2004
Sergei Upkin ja Luana Georg – nimiosalised balletis “Romeo ja Julia” (Estonias).

2003
Kaie Kõrb – osatäitmised ballettides “Cassandra”, ”Luikede järv” ja Eesti uue lavamuusika õhtus “Peegeldused” (Estonias) ning balletis “Armastuse tango” (Vanemuises).
Jelena Karpova – osatäitmised ballettides “Armastuse tango”,”Bambi” ja “Chopiniana” (Vanemuises).

2002
Age Oks ja Toomas Edur – osatäitmised lavastustes “Pulmareis” ja “Romeo ja Julia” (Estonias).

2001
Aivar Kallaste – nimiosa, “Wolfgang Amade Mozart” ning viimaste aastate osatäitmised Vanemuise ja Estonia tantsulavastustes.

2000
Marina Tširkova ja Vladimir Arhangelski – balletipaari aastatöö ballettides “Tuleingel”, “Uinuv kaunitar”, “Luikede järv” ja “Esmeralda” (Estonias).

1999
Tiit Helimets – Prints, “Uinuv kaunitar”; Romeo, “Romeo ja Julias” (Estonias).

1994
Balletipreemia asemel anti välja eripreemia:
Helmi Puur – kauaaegse ja viljaka repetiitoritöö eest, mis on aidanud edasi anda ja säilitada klassikalise balleti traditsioone.

1993
Viesturs Jansons – Don Juan, C. W. Glucki / K. Stockhauseni “Don Juani mäng” (Estonias).

1992
Mai Murdmaa – A. Pärdi / M. Murdmaa “Kuritöö ja karistus” (Estonia).

1991
Andris Freibergs, kunstnik – K. Singi “Maarjamaa lunastus” (Estonias).