Balletiauhind

2021
Marina Kesler – balleti „Anna Karenina“ koreograaf-lavastaja (Eesti Rahvusballett).

2020
Raminta Rudžionytė-Jordan – Julia lavastuses „Romeo ja Julia“, Fermina lavastuses „Armastuse tango ehk aegade lõpus“ ning solist lavastuses „Lageda laulud“ (kõik Teater Vanemuine).

2019
Jevgeni Grib – lühiballeti „Valgus aknas“ koreograaf-lavastaja (Eesti Rahvusballett).

2018
Jevgeni Grib – Alan lavastuses „Tramm nimega Iha“ ja Hilarion lavastuses „Giselle“ (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2017
Maria Engel – Ada McGrath lavastuses „Klaverˮ, Lumekuninganna ja onu Eskimo lavastuses „Lumekuningannaˮ ning donna Elvira lavastuses „Don Juanˮ (Teater Vanemuine).

2016
Luana Georg – Tatjana lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett).

2015
Sergei Upkin – Iason lavastuses „Medea“ ja Prints lavastuses „Uinuv kaunitar“ (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2014
Hayley Blackburn – nimiosa balletis „Raimonda” ning Belle lavastuses „Kaunitar ja koletis” (Teater Vanemuine).

2013
Anatoli Arhangelski – Modigliani balletis „Modigliani – neetud kunstnik“, Eisenstein balletis „Rosalinde“ ning Lescaut ja Vangivalvur balletis „Manon“ (Rahvusooper Estonia).

2012
Alena Škatula – isikupäraste ja hingestatud osatäitmiste eest ballettides „Manon” ja „Rosalinde” (Rahvusooper Estonia).

2011
Eesti Rahvusballeti trupp – tantsutehnilise kõrgtaseme, erinevate tantsustiilide oskusliku valdamise ja väljendusrikka esitamise ees lavastuses „Pähklipureja” ja „Othello” (2010) ning „Teine sümfoonia” (2009).

2010
Artjom Maksakov ja Olga Malinovskaja – osatäitmised lavastustes „Teine sümfoonia”, „Kolm musketäri” ja „Luikede järv” (Rahvusooper Estonia).

2009
Eve Andre – lumivalgeke balletis „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” ning Julia balletis „Romeo ja Julia” (Rahvusooper Estonia).

2008
Marina Kesler – üldinimliku sõnumi ja huvitava koreograafilise lahendusega balleti „Libahunt” lavastamise eest Rahvusooper Estonias.

2007
Mare Tommingas – lavastus „Peer Gynt” (Vanemuine).

2006
Marina Tširkova – Rose balletis „Shannon Rose“ (Estonia).

2005
Maria Seletskaja – osatäitmised lühiballettides „Bolero” ja „Red With Me”, balletiõhtu „Armastuse ja kirega” (Estonia).

2004

Sergei Upkin ja Luana Georg – nimiosalised balletis „Romeo ja Julia” (Estonia).


2003

Kaie Kõrb – osatäitmised ballettides „Cassandra”, „Luikede järv” ja Eesti uue lavamuusika õhtus „Peegeldused” (Estonia) ning balletis „Armastuse tango” (Vanemuine).

Jelena Karpova – osatäitmised ballettides „Armastuse tango”, „Bambi” ja „Chopiniana” (Vanemuine).


2002
Age Oks ja Toomas Edur – osatäitmised lavastustes „Pulmareis” ja „Romeo ja Julia” (Estonia).

2001
Aivar Kallaste – nimiosa balletis „Wolfgang Amade Mozart” ning viimaste aastate osatäitmised Vanemuise ja Estonia tantsulavastustes.

2000
Marina Tširkova ja Vladimir Arhangelski – balletipaari aastatöö ballettides „Tuleingel”, „Uinuv kaunitar”, „Luikede järv” ja „Esmeralda” (Estonia).

1999
Tiit Helimets – Prints balletis „Uinuv kaunitar”, Romeo balletis „Romeo ja Julias” (Estonia).

1994
Balletipreemia asemel anti välja eripreemia:
Helmi Puur – kauaaegse ja viljaka repetiitoritöö eest, mis on aidanud edasi anda ja säilitada klassikalise balleti traditsioone.

1993
Viesturs Jansons – Don Juan balletis „Don Juani mäng” (Estonia).

1992
Mai Murdmaa – ballett „Kuritöö ja karistus” (Estonia).

1991
Andris Freibergs – kunstnikutöö balletis „Maarjamaa lunastus” (Estonia).