Kunstnikuauhind

  • 2016 - Illimar Vihmar - kujundus lavastustele „Laulud halli mere äärest“, „Romeo ja Julia“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning „45 339 km² raba“ (Endla Teater).
  • 2015 - Pille Jänes - kujundused lavastustele „Brand“ (VAT Teater), „Surnud hinged“ (Tallinna Linnateater) ja „Keskmängustrateegia“ (Eesti Draamateater).
  • 2014 - Ene-Liis Semper – kujundus lavastustele „Ilona. Rosetta. Sue“, „Enesetapja“, „Iga eht südamelöök“, Teater NO99.
  • 2013 - Kristiina Põllu – kujundused lavastustele „Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum” ja „Vanemuise biitlid”, Tartu Uus Teater.
  • 2012 - Liisi Eelmaa - “Gilgameš ehk igaviku nupp” ja “Madame Bovary”. Von Krahli Teater.
  • 2011 - Mihkel Ehala (postuumselt) (lavakujundus) / Liisa Soolepp (kostüümid) – lavastusele “Vargamäe varjus“. Albu valla projekt.
  • 2010 - Ervin Õunapuu – lavakujundus lavastusele „Toatüdrukud“. Rakvere Teater.
  • 2009 - Liisi Eelmaa - lavastuse „Mis juhtus pärast seda, kui Nora oma mehe maha oli jätnud ehk Ühiskondade toed“ kujunduse eest Von Krahli teatris.
  • 2008 - Silver Vahtre, Krista Tool, Margus Vaigur – lavastuse „Kangelane” kujundus „Endla” teatris.
  • 2007 - Ene-Liis Semper – “Kuningas Ubu” (Teater NO99).
  • 2006 - Ene-Liis Semper – “Seitse samuraid” ja “Vahel on tunne, et elu saab otsa ja armastust polnudki” (Teatris NO99).
  • 2005 - Jaak Vaus – “Aarete saar” (Ugalas).
  • 2004 - Pille Jänes – “Tšapajev ja Pustota” (Tallinna Linnateatris).
  • 2003 - Ene-Liis Semper – B.-M. Koltési “Roberto Zucco” (Vanemuises), S. Mrożeki “Tango” (Draamateatris), Y. Mishima , S. Kane’i, R. Lake’i “No More Tears” (Von Krahli Teatris).
  • 2002 - Ene-Liis Semper – “Verevennad” ja “Orlando” (Vanemuises); “Rehepapp” (Draamateatris).
  • 2001 - Lilja Blumenfeld-Luhse – “Talvemuinasjutt” (Endlas).
  • 2000 - Vladimir Anšon – “Kuritöö ja karistus” (Tallinna Linnateatris), ““Ihnus rüütel”. Stseen “Faustist”“ (Vene Draamateatris).
  • 1999 - Pille Jänes – “Mao tee kalju peal” ja “Kuradieliksiir” (Draamateatris); “Lendsaurused” (Ugalas).
  • 1998 - Ervin Õunapuu – L. Sumera “Olivia meistriklass” (Von Krahli Teatris).
  • 1997 - Krista Tool – A. Tšehhovi “Onu Vanja” (Draamateatris).
  • 1996 - Ervin Õunapuu – E. Tambergi “Cyrano de Bergerac“ (Estonias); G. Puccini “Tosca” (Vanemuises); T. Saarepera, E. Õunapuu “Noa laev” (Rakvere Teatris).
  • 1995 - Aime Unt – S. Shepardi “Maetud laps”, L. Visconti “Rocco ja tema vennad” (Tallinna Linnateatris); E. Tubina / R. Eespere “Kratt” (Vanemuises).
  • 1994 - Pille Jänes – A. Kitzbergi / M. Undi “Tuleingel” (Draamateatris).
  • 1993 - Gunta Randla – A. Perviku “Sookoll ja sisalik” (Nukuteatris).
  • 1992 - Georg Sander – A. Sallise ooper “Ratsamees” (Estonias).
  • 1991 - Vadim Fomitšev – N. Gogoli / E. Hermaküla “Südaöö”; A. Kalmuse / E. Hermaküla “Juudas” (Draamateatris).
  • 1990 - Maimu Vannas – S. Mrożeki “Emigrandid” (Vanalinnastuudios); “Tango” ja “Vedel vorst” kostüümid (Noorsooteatris).
  • 1989 - Vello Tamm – R. Saluri “Minek”, G. Spiró “Aed” (Endlas).
  • 1988 - Liina Pihlak – W. Shakespeare’i “Macbeth” (Vanemuises).
  • 1987 - Ingrid Agur – N. Baturini “Kuldrannake”, W. Shakespeare’i “Othello”, P. O. Enquisti “Vihmausside elust” (Ugalas).
  • 1986 - Aime Unt – A. Dudarevi “Reamehed”, E. O’Neilli “Õli”, A. Mišarini “Seoses üleminekuga teisele tööle”(Draamateatris).
  • 1985 - Rein Lauks – Nukuteatri lavastuste kujundused.
  • 1984 - Ingrid Agur – M. Gorki “Põhjas”, A. H. Tammsaare “Juudit” (Ugalas).