Lavastajaauhind

2021
Juhan Ulfsak – „Pigem ei“ (Von Krahli Teater ja Ekspeditsioon).

2020
Priit Pedajas – „Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendämä aasta suvõl“ ning „Linnade põletamine“ (mõlemad Eesti Draamateater).

2019
Karl Laumets – „Kalevipoeg“ (Teater Vanemuine).

2018
Ivar Põllu ja Mart Koldits – „BB ilmub öösel“ (Tartu Uus Teater ja Von Krahli Teater, teatrisarjas „Sajandi lugu“).

2017
Hendrik Toompere jr – „Väljaheitmine ehk Ühe õuna kroonika“ (Eesti Draamateater).

2016
Artjom Garejev – „Vaenlane“ (Vene Teater).

2015
Andres Noormets – „Deemonid“ (Teater Vanemuine), „Mandel ja merihobu“ (Endla Teater) ja „3 õde“ (Rakvere Teater).

2014
Madis Kalmet – „Titanicu orkester“ (R.A.A.A.M.), „Leegionärid“ (Rakvere Teater) ja „Kassirabal“ (Tallinna Linnateater).

2013
Ivar Põllu – „Vanemuise biitlid“ (Tartu Uus Teater).

2012
Peeter Jalakas – „Gilgameš ehk igaviku nupp” (Von Krahli Teater).

2011
Urmas Lennuk – „Vargamäe varjus“ (Albu valla projekt).

2010
Elmo Nüganen – „Meie, kangelased“ ja „Ma armastasin sakslast“ (Tallinna Linnateater).

2009
Lembit Peterson – „Maarja kuulutamine“ ja „Linn“ (Theatrum).

2008
Tiit Ojasoo – „GEP” (Teater NO99).

2007
Elmo Nüganen – „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4” (Tallinna Linnateater).

2006
Hendrik Toompere jr – „Põrgu wärk” (R.A.A.A.M.).

2005
Tiit Ojasoo – „Julia” (Eesti Draamateater).

2004
Lembit Peterson – „Hamlet” (Theatrum).

2003
Adolf Šapiro – „Isad ja pojad” (Tallinna Linnateater).

2002
Hendrik Toompere jr – „Kokkade öö” (Eesti Draamateater).

2001
Mati Unt – „Laulatus” ja „Meister ja Margarita” (Teater Vanemuine).

2000
Elmo Nüganen – „Kuritöö ja karistus” (Tallinna Linnateater).

1999
Priit Pedajas – „Mao tee kalju peal” (Eesti Draamateater).

1998
Priit Pedajas – „Peiarite õhtunäitus” (EMA Kõrgem Lavakunstikool Eesti Draamateatris).

1997
Jaan Tooming – „John Gabriel Borkman“ (Vanemuine).

1996
Elmo Nüganen – „Pianoola ehk Mehhaaniline klaver” ja „Kolm musketäri” (Tallinna Linnateater).

1995
Jaanus Rohumaa – „Rocco ja tema vennad” (Tallinna Linnateater).

1994
Priit Pedajas – „Tagasitulek isa juurde” (Eesti Draamateater).

1993
Elmo Nüganen – „Romeo ja Julia” (Noorsooteater).

1992
Priit Pedajas – „Kokkusaamine” (Eesti Draamateater), „Epp Pillarpardi Punjaba potitehas” (Endla).

1991
Kaarin Raid – „Vihmameister”, ja „Kass tulisel plekk-katusel” (Ugala).

1990
Jaan Tooming – „Mõrv katedraalis” (Vanemuine).
Mati Unt – „Tango” ja „Vedel vorst” (Noorsooteater).

1989
Priit Pedajas – „Minek” (Endla).

1988
Mikk Mikiver – „Vaikuse vallamaja” (Eesti Draamateater).

1987
Kalju Komissarov – „Hamlet”, „Nii me võidame”, „Viimane jutulesoovija” (Noorsooteater).

1986
Mikk Mikiver – „Reamehed”, „Õli”, „Seoses üleminekuga teisele tööle” (Eesti Draamateater).

1985
Auhind jäi andmata.

1984
Mikk Mikiver – „Pilvede värvid” (Eesti Draamateater).