Meespeaosatäitja auhind

2021
Priit Võigemast – Mayer Lehman, Robert Lehman jt lavastuses „Lehman Brothers“ ning Porfiri Petrovitš lavastuses „Kuritöö ja karistus“ (mõlemad Eesti Draamateater).

2020
Karol Kuntsel – Arnolphe lavastuses „Naiste kool“ (Teater Vanemuine).

2019
Andrus Vaarik – Gilbert Horn lavastuses „Noad kanade sees“ (EMTA lavakunstikool) ja André lavastuses „Mineku eel“ (Tallinna Linnateater).

2018
Martin Veinmann – Johan lavastuses „Saraband“ (Eesti Draamateater).

2017
Märt Avandi – Mees lavastuses „Kopsud” (Endla Teater), Ivan lavastuses „Aadama õunad” (Nargen Festival ja Kinoteater) ning Gilbert Bodley lavastuses „Mitte praegu, kallis” (Endla Teater).

2016
Jaak Prints – osatäitmine lavastuses „Kodumaa karjed“ (Teater NO99).

2015
Pääru Oja – Billy lavastuses „Hõimud“ ja Willem lavastuses „Vennas“ (mõlemad Eesti Draamateater).

2014
Peeter Jürgens – Vanaisa lavastuses „Vanad ja noored“ (Ugala Teater).

2013
Velvo Väli – Anatoli Jefremovitš Novoseltsev lavastuses „Armastus tööpostil” (Rakvere Teater).

2012
Juhan Ulfsak ja Erki Laur – Gilgameš ja Enkidu lavastuses „Gilgameš ehk igaviku nupp” (Von Krahli Teater).

2011
Nero Urke – Ird, K. lavastuses „Ird, K.” (Tartu Uus Teater).

2010
Ago Anderson – Erik/Harald lavastuses „Ballettmeister“ (Endla Teater).

2009
Marius Peterson – Sergei Bain lavastuses „Linn“ (Theatrum).

2008
Üllar Saaremäe – Cyrano lavastuses „Cyrano de Bergerac” (Rakvere Teater).

2007
Lembit Ulfsak – Willy Loman lavastuses „Müügimehe surm” (Eesti Draamateater).

2006
Rein Oja – Tupolski lavastuses „Padjamees” ja Kyuzo lavastuses „Seitse samuraid” (Teater NO99).

2005
Hendrik Toompere jr – Konrad Mägi lavastuses „Külmetava kunstniku portree” (MTÜ R.A.A.A.M).

2004
Mait Malmsten – Konferansjee lavastuses „Cabaret”, Max lavastuses „Bent” (Vanalinnastuudio) ja Padrac lavastuses „Inishmore’i leitnant” (Eesti Draamateater).

2003
Lembit Peterson – Nikolai Petrovitš Kirsanov lavastuses „Isad ja pojad” (Tallinna Linnateater).

2002
Mait Malmsten – Katku Villu lavastuses „Kõrboja peremees” (Rakvere Teater).

2001
Aleksandr Ivaškevitš – vürst Mõškin lavastuses „Idioot” (Vene Draamateater).

2000
Indrek Sammul – Raskolnikov lavastuses „Kuritöö ja karistus” (Tallinna Linnateater).

1999
Tõnu Oja – Victor lavastuses „Victor ehk Laste võim” (Vanalinnastuudio) ja Osvald Koger lavastuses „Ristumine peateega” (Tallinna Linnateater).

1998
Kalju Orro – Abraham Jahuda lavastuses „Hüsteeria” (Tallinna Linnateater).

1997
Indrek Sammul – Theo ja Markus lavastuses „Ainus ja igavene elu” (Tallinna Linnateater).

1996
Peeter Tammearu – Saša lavastuses „Antigone New Yorgis” (Ugala).

1995
Ain Lutsepp – Martin Lampe lavastuses „Filosoofipäev”, Merlin lavastuses „Merlin” ja dr. Philipp Karell lavastuses „Doktor Karelli raske öö” (Eesti Draamateater).

1994
Jüri Krjukov – Tagasitulija lavastuses „Tagasitulek isa juurde” ja Fernando Krapp lavastuses „Fernando Krapp saatis mulle kirja” (Eesti Draamateater).

1993
Kaljo Kiisk – Luigi Lapaglia lavastuses „Põgenemine” (Vanalinnastuudio) ja Jasper McGregor lavastuses „Mu süda on mägedes” (Noorsooteater).

1992
Ain Lutsepp – Mees lavastuses „Kokkusaamine” ja härra Smith lavastuses  „Kiilaspäine lauljanna” (Eesti Draamateater).

1991
Tõnu Aav – härra Jourdain lavastuses „Kodanlasest aadlimees” (Eesti Draamateater).

1990
Ain Lutsepp – XX lavastuses „Emigrandid” (Vanalinnastuudio).

1989
Jaan Rekkor – Georg Rass lavastuses „Minek” ja Portimo lavastuses „Ulguv mölder” (Endla).

1988
Aarne Üksküla – Gustav Kaljas lavastuses „Vaikuse vallamaja“ (Eesti Draamateater).

1987
Jaan Tooming – Andres lavastuses „Aeg tulla – aeg minna” (Vanemuine).

1986
Tõnu Kark – Oskar Lautensack lavastuses „Vennad Lautensackid” (Ugala) ja Portnov lavastuses „Likvideerimine” (Noorsooteater).

1985
Arvi Hallik – Multikas lavastuses „Õhtu” ja Ruuben lavastuses „Musta kassi öösel ei näe” (Pärnu Draamateater).

1984
Rein Malmsten – Olovernes lavastuses „Juudit” (Ugala).