Muusikaauhind

2016
Vello Pähn - Paul Hindemithi ooperi „Cardillac“ ja Richard Straussi ooperi „Arabella“ kontsertetenduse kõrgetasemelise muusikalise teostuse eest (Rahvusooper Estonia).
Rauno Elp - ooperi „Cardillac“ nimiosalise rolli jõulise ja veenva lahendamise eest (Rahvusooper Estonia).

2015
Jassi Zahharov - Paavali Lempeliuse tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest Eduard Tubina ooperis ”Reigi õpetaja” (Teater Vanemuine).

Arne Mikk - Paul Hindemithi ooperi ”Pikk jõulueine” haarava ansamblitööga lavastuse eest (Rahvusooper Estonia).

2014
Mati Turi – Tannhäuseri tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse teostuse eest Richard       Wagneri ooperis „Tannhäuser“. (Rahvusooper Estonia)
Vanemuise teatri lavastusmeeskond, orkester ja trupp – Pjotr Tšaikovski ooperi „Jevgeni Onegin“ kunstiliselt nauditava tulemuse eest.

2013
Ain Anger – Mefisto mõjuva ja kaasahaarava tegelaskuju loomine Charles Gounod’ ooperis „Faust“. (Rahvusooper Estonia).

Monika-Evelin Liiv – Julius Caesari ja Cornelia veenvad ja muusikaliselt kõrgetasemelised rollilahendused Georg Friedrich Händeli ooperis „Julius Caesar“. (Rahvusooper Estonia).

2012
Aile Asszonyi – nimirollide särava ja mitmeplaanilise tõlgitsuse eest lavastustes „Manon Lescaut“(Rahvusooper Estonia) ja „Maria Stuarda“ (Teater Vanemuine).

Karmen Puis – Elisabetta I ja Hanna Glawari rollide väljapaistva ja kunstiliselt veenva esituse eest lavastustes „Maria Stuarda“ ja „Lõbus lesk“ (Teater Vanemuine).


2011
Ran Arthur Braun. G. Puccini „Boheemi“ dünaamiline ja värske lavastus Rahvusooperis Estonia.

Rahvusooperi Estonia koor. Muusikaliselt ja lavastuslikult nõudliku partii professionaalne teostus S. Prokofjevi ooperis „Armastus kolme apelsini vastu“.

2010
Aile Asszonyi- eripalgeliste ja vokaalselt viimistletud rollide eest Mozarti ooperis „Cosi fan tutte“ ja Verdi ooperis „Maskiball“
Erki Pehk – PromFesti järjepideva kunstilise juhtimise ja Massenet´ ooperi „Thais“ lavaletoomise eest

2009
Lavastuse “Eesti meeste laulud” esituskoosseis pöörase mängulisuse ja hõrgu musitseerimise eest. Von Krahli Teater ja Nargen Opera.
Arvo Volmer – Rahvusooperi repertuaari laiendamise ning Wagneri ooperi “Tristan ja Isolde” haarava muusikalise tõlgenduse eest. 2009

2008
Dmitri Bertman - mõjuva kujundikeele leidmine lavastustes „Wallenberg“ (Erkki-Sven Tüüri ooper Estonias)ja „Hoffmanni lood“ (J. Offenbachi ooper Vanemuises).

Mart Madiste - särav esiletõus mõlema ooperiteatri juhtiva tenorina rollides Hoffmann (J.Offenbachi „Hoffmanni lood“ Vanemuises) ja Hertsog (G.Verdi „Rigoletto“ Estonias).

2007
Helen Lokuta – nimiosa, “Tuhkatriinu” (Estonias); osatäitmised, “Tuleaed”, “Mu luiged, mu mõtted” (Von Krahli Teater ja Nargen Opera).
Lauri Sirp – ooperite “Acis ja Galatea” ning “Abieluveksel” muusikajuht (Vanemuises).

2006
Arvo Volmer – ooperite “Othello” ja “Simson ja Delila” muusikaline juht ja dirigent (Estonias).
Marko Matvere – nimiosa muusikalises etenduses “Georg” (Smithbridge Production)

2005
Heli Veskus – Barbara, E. Tubina “Barbara von Tiesenhusen”; Liisu, T. Steineri “Kosjas” (Estonias).
“Eesti ballaadid” – loominguline kooslus; lavastaja Peeter Jalakas.


2004
Roland Liiv – vokaalselt kandev, stabiilne, artistlik ja karakterit hästi tabav esitus: Max, “Nõidkütt”; Clem, “Väike korstnapühkija” (Estonias).
Aivar Tommingas – ereda karakteriga ja musikaalne rollilahendus: Fagin, “Oliver” (Vanalinnastuudio ja Smithbridge Production).

2003
Vanemuise teatri koor ja kontsertmeister Piret Talts – A. Lortzingi “Salakütt”, A. L. Webberi “Evita”, G. Donizetti “Armujook”, G. Verdi “Maskiball”.

2002
Mati Palm – osad: Boriss ja Pimen, “Boriss Godunov”; Banco, “Macbeth” (Estonias).
Neeme Kuningas – lavastused: “Tark naine,” “Lühike elu”, “Boriss Godunov” (Estonias).

2001
Jüri Alperten – ballettide “Anna Karenina” ja “Pähklipureja” muusikaline juht ja dirigent; ooperi “Salome” ja teiste teatri mängukavas olevate etenduste dirigenditöö.

2000
Paul Mägi – lavastuste “Süda”, “Näkineid” ja “Kratt” muusikajuht (Estonias).

1999
Riina Airenne – nimiosa, “Carmen” (Estonias).

1998
Ivo Kuusk – Othello, G. Verdi “Othello” (Vanemuises).

1997
Paul Mägi – G. Verdi “Nabucco” muusikajuht (Estonias).

1996
Mikk Mikiver – E. Tambergi “Cyrano de Bergerac“ (Estonias); G. Puccini “Tosca” –lavastused (Vanemuises).
Mare Tommingas – M. Leigh’ “Mees La Manchast” – lavastus, kujundus, kostüümid, koreograafia (Vanemuises).

1995
Paul Mägi – J. Straussi “Viini veri” dirigent (Estonias).

1994
Neeme Kuningas – L. Bernsteini “West Side Story” (Linnahallis); B. Britteni “Albert Herring” (Estonias).

1993
Endel Nõgene – Vanemuise teatri muusikaharu säilitamine ja mitmekülgne arendamine.

1992
Ivo Kuusk – Pinkerton, G. Puccini “Madama Butterfly”; Novgorodi suurkaupmees, A. Sallise “Ratsamees” (Estonias).

1991
Taisto Noor – Leporello, W. A. Mozarti “Don Juan” (Vanemuises).

1990
Jüri Krjukov – Tevje, J. Bocki “Viiuldaja katusel” (Estonias).

1989
Hendrik Krumm – Hoffmann, J. Offenbachi “Hoffmanni lood”; Faust, A. Boito “Mefistofeles” (Estonias).

1988
Eri Klas – M. Mussorgski “Hovanštšina“ muusikajuht (Estonias).

1987
Leili Tammel – vokaalsolist, K. Singi lühiballetis “Karje ja vaikus“ (Estonias”).

1986
Silvia Vestmann – Magda Sorel, G. C. Menotti “Konsul” (Vanemuises).

1985
Helvi Raamat, laulja – Senta, R. Wagneri “Lendav Hollandlane” (Estonias).

1984
Ago-Endrik Kerge – R. Kangro “Ohver” ja W. A. Mozarti “Figaro pulm” (Vanemuises).