Naispeaosatäitja auhind

2021
Marika Vaarik – Juhataja lavastuses „Pigem ei“ ja osatäitja lavastuses „Sa oled täna ilusam kui homme“ (mõlemad Von Krahli Teater ja Ekspeditsioon).

2020
Teele Pärn – Tiina lavastuses „Linnade põletamine“, Ottilie lavastuses „Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendämä aasta suvõl“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning osatäitmised lavastuses „Gesamtkunstwerk“ (Kinoteater).

2019
Tatjana Kosmõnina – Olga monolavastuses „Nastja, Nastja, Nastja“ (Vene Teater).

2018
Marian Heinat – Bess lavastuses „Laineid murdes“ ja Kristi lavastuses „Beatrice“ (mõlemad Teater Vanemuine).

2017
Riina Maidre – Liri lavastuses „Vannutatud neitsid” (R.A.A.A.M.) ja osatäitmine lavastuses „Skaala surm” (Kanuti Gildi SAAL).

2016
Marika Vaarik – nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado: klounide hävitusretk“ (mõlemad Teater NO99).

2015
Anne Reemann – Varvara Pavlovna lavastuses „Igatsus“ (Tallinna Linnateater).

2014
Kersti Heinloo – preili Julie lavastuses „Preili Julie“ (Kell Kümme).

2013
Kersti Kreismann – Hilpi lavastuses „Yksine” (Kuressaare Linnateater).

2012
Katariina Unt – Nisa lavastuses „Nisa” (VAT Teater).

2011
Ita Ever – Violet Weston lavastuses „Augustikuu” (Eesti Draamateater).

2010
Ülle Lichtfeldt – Solange lavastuses „Toatüdrukud“ (Rakvere Teater) ja Katerina Izmailova lavastuses „Mtsenski maakonna leedi Macbeth“ (PRO3).

2009
Maria Peterson ja Laura Peterson – partnerluse eest Mara ja Violaine’i osatäitmistes lavastuses „Maarja kuulutamine“ (Theatrum).

2008
Piret Laurimaa – Kelli Lund lavastuses „Karge meri” ja Arkadina lavastuses „Kajakas” (Endla Teater).

2007
Hele Kõre – Karin lavastuses „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4” (Tallinna Linnateater).

2006
Ülle Kaljuste – Angela lavastuses „Minu oivaline lahutus” (Eesti Draamateater).

2005
Epp Eespäev – Ursula Loyer lavastuses „Vincent” (Tallinna Linnateater).

2004
Kersti Kreismann – Helene Alving lavastuses „Kummitused” (Eesti Draamateater).

2003
Leila Säälik – Loviisa lavastuses „Niskamäe kired” ja Ema lavastuses „Rongid siin enam ei…” (Ugala).

2002
Kersti Kreismann – Leena Tuisk lavastuses „Kadunud poeg” (Eesti Draamateater).

2001
Liina-Riin Olmaru – Leele lavastuses „Sild” (Tallinna Linnateater).

2000
Marika Vaarik – miss Amelia lavastuses „Kurva kohviku ballaad” (Rakvere Teater).

1999
Merle Jääger – Elli lavastuses „Omavahelisi jutuajamisi tädi Elliga” (Vanemuine).

1998
Katariina Lauk-Tamm – Thomasina Coverly lavastuses „Arkaadia” (Tallinna Linnateater).

1997
Maria Klenskaja – Lotte ja Lettice lavastuses „Leekrüübe” (Eesti Draamateater ja Vene Draamateater) ning Elise lavastuses „Hullumeelne professor” (Eesti Draamateater).

1996
Anu Lamp – kuninganna Anna lavastuses „Kolm musketäri” ja Anna Petrovna Voinitseva lavastuses „Pianoola ehk Mehhaaniline klaver” (Tallinna Linnateater).

1995
Liina-Riin Olmaru – Iwona lavastuses „Iwona, Burgundia printsess” ja Kit lavastuses „Williamile” (Vanemuine).

1994
Ülle Kaljuste – nimiosa lavastuses „Hedda Gabler” (Eesti Draamateater).

1993
Katrin Saukas – Karin lavastuses „Täieline Eesti Vabariik” (Endla).

1992
Kaie Kõrb – nimiosa balletis „Preili Julie” (Estonia).

1991
Anu Lamp – Ema vaim Anastazja Nibek lavastuses „Väikeses häärberis” ja Medea lavastuses „Medea” (Noorsooteater).

1990
Helene Vannari – Eugenia lavastuses „Tango” ja Maali lavastuses „Vedel vorst” (Noorsooteater).

1989
Velda Otsus – Sarah Bernhardt lavastuses „Mälu” (Vanemuine).

1988
Ines Aru – Naine lillega lavastuses „Kena naine lillega” (Vanalinnastuudio).

1987
Maria Klenskaja – Ines lavastuses „Tuul Olümposelt tuhka tõi” (Eesti Draamateater).

1986
Mari Lill – Veera lavastuses „Reamehed” ja proua Keeny lavastuses „Õli” (Eesti Draamateater).

1985
Lisl Lindau – Fonsia lavastuses „Džinnimäng” (Ugala).

1984
Ita Ever – Anna lavastuses „Pilvede värvid” (Eesti Draamateater).