Naispeaosatäitja auhind

  • 2016 - Marika Vaarik - nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado: klounide hävitusretk“ (mõlemad Teater NO99).
  • 2015 - Anne Reemann - Varvara Pavlovna – lavastuses „Igatsus“ (Tallinna Linnateater).
  • 2014 - Kersti Heinloo – preili Julie lavastuses „Preili Julie“. MTÜ Kell Kümme.
  • 2013 - Kersti Kreismann – Hilpi lavastuses „Yksine”, Kuressaare Linnateater.
  • 2012 - Katariina Unt – Nisa lavastuses “Nisa”. VAT Teater.
  • 2011 - Ita Ever - Violet Weston lavastuses “Augustikuu”. Eesti Draamateater.
  • 2010 - Ülle Lichtfeldt – Solange lavastuses „Toatüdrukud“ Rakvere Teatris ja Katerina Izmailova lavastuses „Mtsenski maakonna leedi Macbeth“ MTÜ PRO3.
  • 2009 - Maria Peterson ja Laura Peterson - partnerluse eest Mara ja Violaine osatäitmistes lavastuses „ Maarja kuulutamine“.( Theatrum).
  • 2008 - Piret Laurimaa – Kelli Lund lavastuses „Karge meri” ja Arkadina lavastuses „Kajakas”. „Endla” teater.
  • 2007 - Hele Kõre – Karin, “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateatris).
  • 2006 - Ülle Kaljuste – Angela, “Minu oivaline lahutus” (Draamateatris).
  • 2005 - Epp Eespäev – Ursula Loyer, “Vincent” (Tallinna Linnateatris).
  • 2004 - Kersti Kreismann – Helene Alving, “Kummitused” (Draamateatris).
  • 2003 - Leila Säälik – Loviisa, H. Wuolijoki “Niskamäe kired”; Ema, U. Lennuki “Rongid siin enam ei...” (Ugalas).
  • 2002 - Kersti Kreismann – Leena Tuisk, “Kadunud poeg” (Draamateatris).
  • 2001 - Liina-Riin Olmaru – Leele, “Sild” (Tallinna Linnateatris).
  • 2000 - Marika Vaarik – Miss Amelia, “Kurva kohviku ballaad” (Rakvere Teatris).
  • 1999 - Merle Jääger – Elli, “Omavahelisi jutuajamisi tädi Elliga” (Vanemuises).
  • 1998 - Katariina Lauk-Tamm – Thomasina Coverly, T. Stoppardi “Arkaadia” (Linnateatris).
  • 1997 - Maria Klenskaja – Lotte ja Lettice, P. Shafferi “Leekrüübe” (Eesti Draamateatris ja Vene Draamateatris); Elise, J. Kruusvalli “Hullumeelne professor” (Draamateatris).
  • 1996 - Anu Lamp – Kuninganna Anna, “Kolm musketäri”; Anna Petrovna Voinitseva, “Pianoola ehk Mehhaaniline klaver” (Tallinna Linnateatris).
  • 1995 - Liina Olmaru – Iwona, V. Gombrowiczi “Iwona, Burgundia printsess”; Kit, W. Shakespeare’i / G. Trease’i “Williamile” (Vanemuises).
  • 1994 - Ülle Kaljuste – nimiosa, H. Ibseni “Hedda Gabler” (Draamateatris).
  • 1993 - Katrin Saukas – Karin, A. H. Tammsaare / M. Karusoo “Täieline Eesti Vabariik” (Endlas).
  • 1992 - Kaie Kõrb – nimiosa, T. Rangströmi ballett “Preili Julie” (Estonias).
  • 1991 - Anu Lamp – Ema vaim Anastazja Nibek, S. I. Witkiewiczi “Väikeses häärberis”; Medea, L. Razumovskaja “Medea” (Noorsooteatris).
  • 1990 - Helene Vannari – Eugenia, S. Mrożeki “Tango”; Maali, H. Raudsepa / M. Undi “Vedel vorst” (Noorsooteatris).
  • 1989 - Velda Otsus – Sarah Bernhardt, J. Murrelli “Mälu” (Vanemuises).
  • 1988 - Ines Aru – Naine lillega, E. Radzinski “Kena naine lillega” (Vanalinna Stuudios).
  • 1987 - Maria Klenskaja – Ines, E. Vetemaa “Tuul Olümposelt tuhka tõi” (Draamateatris).
  • 1986 - Mari Lill – Veera, A. Dudarevi “Reamehed”; proua Keeny, E. O’Neilli “Õli” (Draamateatris).
  • 1985 - Lisl Lindau – Fonsia, D. L. Coburni “Džinnimäng” (Ugalas).
  • 1984 - Ita Ever – Anna, “Pilvede värvid” (Draamateatris).