Sõnalavastuste muusikalise kujunduse ja originaalmuusika auhind

STATUUT

Auhind antakse mõjuva ja sõnalavastuse ideed toetava muusikalise kujunduse või sõnalavastusele kirjutatud originaalmuusika eest.

Auhind on asutatud Eesti Autorite Ühingu ettepanekul Eesti Teatriliidu juhatuse otsusega 14. aprillil 2008. Auhinda rahastab Eesti Autorite Ühing, Teatriliidul on korralduslikud ülesanded.


LAUREAADID

2021

Jakob Juhkam – originaalmuusika lavastustele „Pigem ei“ (Von Krahli Teater ja Ekspeditsioon) ning „Kuritöö ja karistus“ (Eesti Draamateater).

Villem Rootalu – originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastusele „Sõsara sõrmeluud“ (Misanzen).


2020

Mingo Rajandi – originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastusele „Kontrabass“ (Eesti Draamateater).

Riina Roose ja Jaak Jürisson – muusikaline kujundus lavastusele „Kommuun“ (Tallinna Linnateater).


2019

Liina Sumera – originaalmuusika lavastustele „Gulliveri reisid“ ja „Vari“ (mõlemad NUKU teater).


2018

Aleksandr Žedeljov – originaalmuusika lavastusele „IDEM“ (Vaba Lava ja Vene Teater).

Artjom Astrov ja Raul Keller – originaalmuusika lavastusele „Forbidden Colors“ (Von Krahli Teater).


2017

Hendrik Kaljujärv – originaalmuusika eest lavastustele „OVEREXPOSUREˮ (Kanuti Gildi SAAL) ja „All tomorrow’s partiesˮ (Sõltumatu Tantsu Lava).

Jaak Lutsoja – muusikalise kujunduse eest lavastusele „Sooˮ (Ugala).


2016

Helena Tulve – originaalmuusika ja muusikalise kujunduse eest lavastusele „„Delhi“ tants“ (Theatrum).

Ardo Ran Varres – originaalmuusika ja muusikalise kujunduse eest lavastusele „Krabat“ (Tallinna Linnateater).


2015

Toomas Lunge – originaalmuusika Emajõe Suveteatri lavastustele „Üle linna Vinski“ ning „Karid ja kõrgused“.


2014

Veiko Tubin – originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Kolm vihmast päeva“ ja „Offline“ (Tallinna Linnateater).

Urmas Lattikas – originaalmuusika lavastusele „Kollaborandid“ (Eesti Draamateater).


2013

Kaspar Jancis – „Faust“: originaalmuusika (VAT Teater).

Liisa Hirsch – originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Islandi kell“, „Kolm õde“, „Uus elektriline tantsusaal“ (Eesti Draamateater).


2012

Erkki Hõbe – originaalmuusika lavastustele „Gilgameš ehk igaviku nupp“ (Von Krahli Teater).

Kristjan Priks – originaalmuusika lavastusele „Peko“ (Vanemuine).


2011

Taago Tubin ja Ruslan Trochynskyi – originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Maakad“ (Ugala).

Taago Tubin – muusikaline kujundus lavastusele „Paanika“ (Vanemuine).


2010

Peeter Konovalov ja Marge Loik – muusikaline kujundus lavastusele „Nähtamatu varandus“ (Ugala).

Jaak Jürisson – originaalmuusika lavastusele „Ma armastasin sakslast“ (Tallinna Linnateater).

Liisa Hirsch – originaalmuusika lavastusele „Hingede öö“ (Endla).


2009

Chalice – parim originaalmuusika lavastusele „Perikles” (Teater NO99).

Marius Peterson – muusikaline kujundus lavastusele „Linn”, „Metsik” ja „Maarja kuulutamine” (Theatrum).