Sõnalavastuste žürii eriauhind

2014 - „Tiina Tauraite traktor“ (MTÜ Kolhoos) – meeldiva ühendamise eest kasulikuga.

2013 - Teater NO99 dramaturg Eero Epner – teatri ideede generaator, mõtestaja, sõnastaja ja kuvandi looja.

2012 - Põhuteater. Enneolematu idee, uue teatripaiga-teatriruumi avastamine, loomine ja kodustamine. Mõõtkavad rahvusvahelised. Kultuuripealinna sümbolasutus. Teater NO99.

2011 - Tartu Uus Teater - otsingulise ja vormitundliku teatri loomine.

2010 - Eili Neuhaus, Urmas Lennuk. Lavastuse „Mtsenski maakonna leedi Macbeth“ eest, milles on õnnestunult ühendatud klassikateose julge tõlgendus ja eri rahvusest professionaalsete ja harrastusnäitlejate ühislooming. MTÜ PRO3.

2009 - Ain Saviauk – elukutseliste ja harrastusnäitlejate tulemusliku ühtesulatamise eest lavastuses “Rasputin” Põltsamaa teatris Ellunäod.

2008 - Mart Koldits – ereda loomingulise idee veenva teostamise eest suvelavastuse „Proffet” (suveprojekt).

2007 - Oleg Titov – lavastus “Libahunt” (Ugalas).

2006 - “Taarka” – Kauksi Ülle, Vanemuise teater ja Seto kuningriik – sotsiaalse kõlapinnaga teatrisündmuse korraldamine.

2005 - Anne Türnpuu ja Liina Tepand, – lavastuse “Valgelaev ja taevaskäijad” lavastajale ja kunstnikule koos trupiga, sisusügava materjali efektse vormistamise eest teatrisündmuseks.

2004 - Peeter Jalakas ja Saša Pepeljajev – “Luikede järve “ lavastamine (Von Krahli Teatris).Taavi Eelmaa, Erkki Laur, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik – ere ja meisterlik näitlejalooming lavastustes “Luikede järv” ,”Lumi” ja “Stiil”.

2003 - Kaarin Raid – A. Tšehhovi näidendite tundlik ja meisterlik lavastamine: “Onu Vanja” ning taastatud “Kirsiaed” (1994) ja “Kajakas” (2001).

2002 - Marko Matvere – draama- ja muusikalinäitleja parimate omaduste ühendamine muusikalis “Hüljatud”.

2001 - Ansamblipreemia (arvestades võrdselt kõrgetasemeliste (kõrval)osade rohkust ja tõstes esile suurepärast partnerlust): Ülle Kaljuste, Laine Mägi, Tiit Sukk, Harriet Toompere, Ain Lutsepp, Ivo Uukkivi, Sulev Teppart, Tõnu Oja, Peeter Volkonski, Priit Pedajas – “Aristokraadid” (Draamateater Keila-Joal).

2000 - Herta Elviste – pikaajaline stabiilne kõrgvorm, mis 1999. a. leidis taaskinnitust lavastustes “Mägede iluduskuninganna” ja “Õnne, Leena!” (Vanemuises).

1998 - Lembit Peterson – Theatrumi asutaja ja vaimne juht.

1993 - Jüri Järvet – Krapp, S. Becketti “Krappi viimane lint” (Draamateatris ja ETV-s).
C. Porteri muusikali “Suudle mind, Kate” trupp – Tallinna Linnahalli võimaluste teatripärase kasutamise eest.