Tantsuauhind

2016
Renate Keerd - väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis.
 
2015
Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik "...and Blue"
Läbinisti eestimaine teos, mille kunstiline küpsus on saavutatud tihedas koostöös muusikute, valguskunstniku ning isikupäraste tantsijatega (Fine 5 ja Vaba Lava).

2014
Kristjan Rohioja „Electronic City“ – koreograafiline üllatus, õrn ja tundlik poeetiliste metafooridega lavalugu; suurepärane töö esitajate Maiken Schmidti ja Ago Sootsiga, kes suutsid detailid suureks tantsida. VAT Teater.

2013
Ruslan Stepanov, „Carrrmen!“. – Läbinisti Eestimaine tooraine, julge koreograafia ja heliloomena interpreteerimas maailmakeeles maailmakirjandust. Teater Vanemuine.

2012
Oksana Tralla "Väike prints". Läbikomponeeritud tervik, mis mõõdab elu filosoofilisi baasküsimusi elava heli, tundliku anima ja jõulise koreograafia koosloomes. Rahvusooper Estonia.

2011
Karl Saks "Tšuud". Šamanistliku vaimu ja heli kandev graafilise joonega kehakunst. Nauditav maskuliinne lihtsus. Sõltumatu Tantsu Ühendus.


2010
Mart Kangro - "Can`t Get No/Satisfaction". Pühendunud kohalolek, lavakarisma meistriklass tantsuhaiku vormis. Kanuti Gildi SAAL

2009
"Faasid” - elava muusika ja koreograafia rikastav kahekõne, aktuaalse teema kunstiliselt veenev teostus ning järjepidevus oma stiili arendamisel ja järelkasvu koolitamisel. Fine5.

2008
Oksana Titova - „Hamleti” lavastus Rahvusooperis „Estonia”.

2007
ZUGA ühendatud tantsijad – lavastuse “Naine ja Hunt” idee, koreograafia ja videorežii (Kanuti Gildi saalis).

2006
Oksana Titova ja Taavet Jansen – tantsulavastus “The Last Hairy”.

2005
Tantsutrupp ZUGA – Kaja Kann, Helen Reitsnik, Tiina Mölder – lavastus “ZUGA teeb suure linna”.


2004
Mart Kangro – tantsulavastus “Mart on stage”.

2003
Tantsuauhinda sel aastal välja ei antud. Välja anti kaks balletilavastuse auhinda.

2002
Katrin Essenson – osatäitmised lavastustes “1973” (Agentuur “Teine Tants” ja “Uus Elysium”); “Une Luup” (Tartu Teatrilabor) ning “Selgitus inimese kohta” lavastamine (Von Krahli Teatris).