Ilmus Teatrielu 2014

Eesti ühiskond on viimastel aastatel pidanud läbi vaidlema mitu seniseid traditsioone muutvat (kära kooseluseaduse ümber), vanu haavu lahti rebivat (hirm Krimmi annekteerinud Venemaa kasvava agressiivsuse ees) ja rahvuslikule identiteedile väljakutset esitavat (pagulaste vastuvõtmise küsimus) teemat.

Ehk on just praegu hea aeg taas läbi vaielda ka Eesti teatri põhitõed? Nii ongi Teatrielu 2014 seadnud endale eesmärgiks teha vahekokkuvõte ja püüda defineerida, kuidas mõistame aastal 2014 seda, mis peaks justkui olema iseenesestmõistetav: näitleja töö rolliga, lava- ja muusikalise kujunduse roll lavastuses, dramaturgia, tants.

Neil teemadel arutlevad kogumikus Luule Epner, Liina Unt, Kerri Kotta, Anneli Saro ja Leenu Nigu. Lisaks leiab lavastaja- ja trupiportreed Madli Pesti, Meelis Oidsalu ja Pille-Riin Purje sulest, Lea Tormise „Ühe eessõna tekkeloo“ ning Hedi-Liis Toome kriitilise vaate statistika kogumise metoodikale. Kogumiku lõpetab 2014. aasta teatrikroonika.

Teatrielu 2014 koostasid Ott Karulin ja Kristel Pappel. Kroonikaosa pani kokku Tiia Sippol (Eesti Teatri Agentuur). Keeletoimetaja Mari Tuuling. Kunstnik Kersti Tormis. Trükitud Tallinna Raamatutrükikojas. Väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

 

Väljaandjad Eesti Teatriliit ja Eesti Teatri Agentuur.