Ilmunud on Ivika Sillari teatriartiklite kogumik „Ma käisin teatris“

Neljapäeval, 26. novembril esitleti EMTA lavakunstikoolis Ivika Sillari teatriartiklite kogumikku „Ma käisin teatris. Valik teatrikirjutisi 1982–2020“.

Teatrikriitik ja -pedagoog Ivika Sillar (1934–2020) lõpetas 1958. aastal Moskvas Lunatšarski-nimelise Riikliku Teatrikunsti Instituudi (GITIS; praegune Venemaa teatrikunsti instituut) teatriteaduse erialal. 1958–1965 töötas ta Eesti Televisiooni kirjandus- ja kunstisaadete toimetajana, seejärel aastakümneid (1965–2010) TRK lavakunstikateedri (praeguse EMTA lavakunstikooli) juhataja abina.

Ivika Sillari teatriartiklite kogumikus on 28 teatrialast kirjutist, mille hulgas on nii näitlejaportreid, lavastuste arvustusi kui ka probleemartikleid. Kirjutised on varem ilmunud ajakirjas Teater. Muusika. Kino, Teatrielus ja teatri NO99 aastaraamatutes. Kuna Sillar hakkas artikleid avaldama juba alates 1958. aastast, on kirjutisi palju rohkem ja bibliograafia ongi raamatule lisatud. Valiku oma artiklitest tegi Ivika Sillar ise.

Kogumiku on toimetanud Liina Jääts, fotod valinud ja bibliograafia koostanud Piret Kruuspere, saatesõna kirjutanud Jaak Allik. Raamatu on kujundanud Andres Tali.

Kogumiku väljaandjad on Eesti Teatriliit ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool.

Väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.