Müügile ilmus Anatoli Efrose raamat „Lavastaja kutse. Valimik kirjutisi teatrist“.

Ingo Normet on tõlkinud ja koostanud valimiku oma õpetaja, maailmakuulsa Moskva lavastaja Anatoli Efrose (1925-1987) raamatutest. Efros kirjutas emotsioonidest ja psühholoogiast, lavastaja ja näitleja tööst, inimestevahelistest suhetest, teatrist meis ja meie ümber.
 
Raamat on müügil Eesti Teatriliidu valvelauas hinnaga 12€ ning suuremates raamatupoodides.


 
„Rasked tunnid peale ebaõnnestunud esietendust, kel on neli öösel, uinuda ei suuda, meenutan hingevärinal iga pisiasja. /--/ Kõige keerukam on enese jaoks kiiresti määratleda selge suhe sündmusesse. Ja selle selgusega siis rahuneda, õigemini leppida. /--/ Aga hommikul ootab juba varasel tunnil uus töö ja pead kohale tulema mõtetega, ikka ja jälle mõtetega.
 
„Iga tema lavastuse etendus oli tollal Moskvas sündmuseks. /--/ Teda iseloomustas valulik tõrge võltsi suhtes, teravdatult erk ajatunnetus, huumor, milles alati varjus traagika. /--/ Õnn on olla õpilane, kui iga õpetajaga veedetud hetk on pingestatud vaimsusest, kui näed töötamas kunstnikku, virtuoosi, kes kogu aeg pakub välja ootamatuid sisulisi lahendusi. Meile püüdis ta edasi anda peamist – suhtumist. Kunsti, elusse. Vajadust pidevalt kahelda, end kontrollida ja võrrelda.“ I. Normet
 
Toimetanud Ene Paaver
Kujundanud Mari Kaljuste
Trükitud Tallinna Raamatutrükikojas
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.
 
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool, Eesti Teatriliit 2014