Etenduskunstide ühisauhind

STATUUT

Auhinna eesmärk on tunnustada erinevaid etenduskunste (sõna-, muusika-, balleti-, multimeediumi- ja tantsuteatrit) põimivaid lavastusi, mis oma otsingulisuses avardavad teatrikunsti väljendusvahendeid. Auhinnale nomineeritakse nii lavastusi kui ka nende autoreid ja esitajaid.

Auhinna viieliikmelise žürii kolm liiget on sõnalavastuste, muusika- ja tantsuauhinna žüriidest ning ülejäänud kaks etenduskunstide piiri- ja ühisala ekspertidena (üks neist soovitavalt ka praktikuna) üksnes selle žürii liikmed.

Auhinna statuut on kinnitatud Eesti Teatriliidu juhatuse otsusega 3. detsembril 2013.


LAUREAADID

2020
RUSLAN STEPANOV ja ARTJOM ASTROV – „Performance STL-is“ (Sõltumatu Tantsu Lava).

2019
MART KANGRO, JUHAN ULFSAK ja EERO EPNER – „Workshop“: peenekoeline kontseptsioon, nauditav etendajate kohalolu ning köitev vaataja intellektuaalne kaasakutsumine (Kanuti Gildi SAAL).

2018
RENATE KEERD
„Vaimukuskuss“ (Von Krahli Teater) ja „TAHE“ (Tartu Uus Teater) – ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlik ja vaimukas kajastamine isikupärases kunstnikukeeles.

2017
Muusikajuht Olari Elts, stsenaristid, lavastajad, kunstnikud Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, valguskunstnik Pietu Pietiäinen, animaatorid Heta Jäälinoja ja Aggie Pak-Yee Lee, live mix Maarja Pärsim, animatsiooni mix Alyona Movko – lavastus „Pööriöö uni“ (Teater NO99, ERSO, Eesti Kontsert). Suurejooneline, performatiivne, lavakunsti väljendusvahendeid uudselt ühendav, eksistentsiaalseid küsimusi esitav tervikteos.

2016
Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“.

2015
Labürintteatriühendus G9 – kaasavad ruumirännakud „Heleaines“ ja „Mõtteaines“ (mõlemad Tartu Uus Teater).