Haldus- ja administratiivtöötaja auhind

2024
Maarja Kalmre – Kanuti Gildi SAALi pikaaegne projektijuht, kes on osalenud aktiivselt rahvusvaheliste festivalide korraldamisel, olnud etenduskunsti festivalide „Ümberlülitus“ peakorraldaja ja „Baltic Take Over“ peakorraldaja Eestis.

2023
Daisy Kull – Rakvere Teatri müügiadministraator, kes on teinud silmapaistvat tööd ajal, mil mängukava muutumisel on tulnud vahetada pileteid mitmekümnete väljasõiduetenduste puhul üle Eesti.

2022
Helen Solovjev – Rakvere Teatri projektijuht, kes on korraldanud teatris kõike, mis jääb tavapärasest etendustegevusest kõrvale, alates hooajaüritustest kuni teatri sarjadeni, ning tema tegevust on kandnud entusiasm, head ideed ja lai silmaring.

2021
Taivo Pahmann – Rahvusooper Estonia tehnikadirektor, kes peadirektori kohusetäitjana juhtis teatrit möödunud aastal kindla käega edasi ja on andnud suure panuse teatri tehniliste töötajate kutsesüsteemi ülesehitamisse.

2020
Karl Kena – Ugala teatri trupijuht, kelle peenekoeline ja oskuslik planeerimistöö on aidanud siduda teatri masinavärgi ühtseks logistiliseks tervikuks.

2019
Mari Nurk – Ugala teatri turunduse ja avalike suhete juht, kelle osa toimiva turundusosakonna moodustamises, selle juhtimises ja uuenenud teatri avaliku kuvandi loomises on olnud hindamatu.

2018
Annika Üprus – Kanuti Gildi SAALi projektijuht. Professionaalne, pühendunud ja maailmatasemel töö etenduskunstide produtsendina, rahvusvahelise SAAL Biennaali kureerimisel.

2017
Peeter Harjaks – Endla teatri bussijuht aastast 1964. Kolleegina vastutulelik, tähelepanelik, kannatlik ja usaldusväärne ning alati nõus nii sõna kui teoga aitama. Mees, kes suudab juhtida kõiki teatri sõidukeid ja hoida neid laitmatus korras ega kaota head tuju ka pikkades väljasõitudes.

2016
Liina Viru (Rahvusooper Estonia kirjandustoimetaja) – 2015. aastal esietendunud lavastuste kavalehtede koostamise eest. 9 aastat pühendunud tööd teatri kavaraamatute ning muude teatrilooliste trükiste koostamisel ja toimetamisel. Läheneb tekstidele värske pilguga ning avab lavastusi nüansirikkalt. Liina koostatud sisukad kavad on raamaturiiuli väärilised. Ooperiteater on Liina sügav armastus, mis kajastub tema aupaklikus suhtumises kolleegidesse ning soovis publikut harida. On oma töös põhjalik, täpne ja kiire.

2015
Lea-Liisbet Peterson (Rahvusooper Estonia trupijuht) – professionaalse töö eest trupijuhina, inimliku panuse eest kollektiivi hinge ja südametunnistusena, kes säilitab rahu ka kõige keerulisemates olukordades, ei talu silmakirjalikkust ega ülekohut ning annab vajadusel räbaldunud kunstnikuhingedele psühholoogilist abi.

2014
Jüri Kruus (Rahvusooper Estonia heliplaatide restaureerija, teatrilooliste raamatute koostaja, inspitsent) – töötanud Rahvusooper Estonias aastast 1965, alates 1970 ooperi- ja balletietenduste inspitsiendina. Restaureerinud üle 160 LP, CD ja helikasseti eesti lauljate, näitlejate, instrumentalistide, dirigentide ja ooperite salvestusi (sh Miliza Korjus, Milvi Laid, Tiit Kuusik, Georg Ots jt), olnud enamasti ka koostaja, kujundaja ja annotatsioonide autor. Tutvustanud nii Eesti kui ka maailma tuntud lauljaid, instrumentaliste ja oopereid perioodikas, raadio- ja telesaadetes, videokavades, RO Estonia Talveaias, juubeliõhtutel teatrisaalis, Peterburi, Moskva, Kiievi, Odessa, Samaara, New Yorgi ning Sydney raadiosaadetes, loeng-kontsertidel Peterburi Teatri- ja Muusikamuuseumis.

2013
Maire Janisk (Tallinna Linnateater) – direktori abi. Väsimatu, korrektse ja ennastsalgava töö eest direktori abi ametikohal ning oskuse eest olla kõigega kursis ja leida kõigele lahendus.

2012
Lui Lääts – lavastusala juhataja. 1964. aastast alates on ta töötanud lavatöölise, lavamasinistina, pillikandjana, pealavamasinisti ja pealavameistrina. Vastutab 1992. aastast Vanemuise kõigi uuslavastuste valmimise ja igal õhtul selle teatri kolmes majas toimuvate etenduste kvaliteedi eest.

2011
Eda Hinno – teatri igapäevatöös kõrge pingetaluvuse ja kompetentsiga, neljakümneaastase trupijuhi-kogemusega (Vanemuine).

2010
Angela Mooste – korraldusjuht. Suudab ühendada sedavõrd vastuolulist ja mitmenäolist kollektiivi, nagu see ainult teatris on (Teater NO99).

2009
Tuuli Jaansen – pearaamatupidaja. Tuuli juhib kindlak käe ja selge meelega kogu teatri rahamajandust. Lisaks teatri igapäevastele majandusküsimustele ja raamatute pidamisele on tema valvsa silma all ka rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal raamatupidamine (Rakvere Teater).

2008
Juhan Rumm – Rakvere Teatri ehituse projektijuht.

2007
Marika Tint – korraldus- ja personalijuht (Rakvere Teatris). Rakvere ja Pärnu teatrite ühistöö „Vargamäe kuningriik” koordineerimine, ideetasandist alates osavõtt teatri loomenõukogu ning Baltoscandali korralduskomisjoni tööst.