Otto Hermanni nimeline orkestrandiauhind


STATUUT

Eesti esimese kutselise teatri sümfooniaorkestri (1906) asutaja nimeline auhind, mille eesmärk on esile tõsta ja väärtustada pikaaegset, vähemalt 15 aasta pikkust kõrgetasemelist pühendunud tööd teatri orkestrandina.

Auhinnaga kaasneb Vaike Pääsukese kujundatud aukiri ja Eesti Kultuurkapitali preemia.

Otto Hermann (1878–1930)
Estonia teatri esimene muusikajuht.
Eesti esimese sümfooniaorkestri asutaja.
Tallinna esimeste avalike sümfooniakontsertide dirigent.


LAUREAADID

2024
Eda Peäske – Rahvusooper Estonia harfimängija (aastast 1981) ja harfirühma kontsertmeister (aastast 1990), hinnatud nii orkestrandi, solisti, kammermuusiku kui ka pedagoogina, kelle tipptasemel mängus kõlab muusika rütmitäpselt ja nõtkelt, just nii tagasihoidlikult või ekstravagantselt, nagu helilooja on mõelnud.

2023
Linda Viller – Vanemuise sümfooniaorkestri kontrabassimängija (aastast 1981) ja
pillirühma kontsertmeister (aastast 1987).

2022
Rait Erikson – Rahvusooper Estonia orkestri metsasarverühma kontsertmeister, kelle imeliselt pehme toon, loomulik musikaalsus ja stabiilne tipptase on rõõmustanud kuulajaid ja inspireerinud kolleege üle 30 aasta.

2021
Kulvo Tamra – pikaaegse ja kõrgel tasemel musitseerimise eest Vanemuise sümfooniaorkestri fagotirühma kontsertmeistrina.

2019
Vahur Vurm – Estonia teatri klarnetimängija alates 1974. aastast, klarnetirühmа kontsertmeister üle 30 aasta. Tema imeline toon, rahu ja paindlikkus on kandunud üle ka kogu klarnetirühmale, kelle kõrge taseme üle võib vaid uhkust tunda.

2017
Niina Mets – töötanud vioolamängijana Vanemuise orkestris üle 50 aasta, sellest palju aastaid ka vioolarühma kontsertmeistrina. Raske on Vanemuise orkestrit ilma temata ette kujutada. Ta on tänapäevani särav, energiline ja elurõõmsa hoiakuga, eeskuju paljudele kolleegidele.

2015
Heiti Riismäe – Rahvusooper Estonia fagotirühma kontsertmeister, oma ala professionaal ja eeskujulik kolleeg, kes töötab Rahvusooperis Estonia alates aastast 1976.

2013
Margus Vahemets – kauaaegse loomingulise panuse ning jätkuva kõrge kunstilise taseme eest teatri Vanemuine sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeistrina.

2011
Meeme Saareväli – neljakümne viie aastase staažiga kontrabassimängija (Rahvusooper Estonia).

2010
Margus Kits – flöödimängija, alates 1968. aastast Vanemuise teatri orkestrant.

2009
Sigrid Orusaar – flöödimängija. Alates 1962. aastast Estonia teatri orkestrant.