Tantsuauhind

2024
Sveta Grigorjeva – lavastus „Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada“ (Inglikoor ja Sõltumatu Tantsu Lava).

2023
Eline Selgis ja Sofia Filippou – „About us – kallistamise koreograafiad“: koreograafia ja
esitus (Eesti Tantsuagentuur).

2022
Jette Loona Hermanis ja Johhan Rosenberg – „Eden Detail“: koreograafia, lavastus ja esitus (Kanuti Gildi SAAL).

2021
Helen Reitsnik – fenomenaalselt esteetika kategooriate ülene, stampidest vaba ja karismaatiline tantsija lavastustes „Sinust saab tantsija!“ (Sõltumatu Tantsu Lava ja e⁻lektron), „Habras ilu“ ja „FN“ (mõlemad Fine5 Tantsuteater).

2020
Mart Kangro – „Enneminevik“: emotsionaalselt ja kehaliselt läbitunnetatud lavastus, milles on ühendatud liikumine, tekst, ruum, aeg ja mälu (Kanuti Gildi SAAL ja festival „Moving in November“).

2019
Ruslan Stepanov – „Невесомость“: võluvalt abstraktsed ja minimalistlikud variatsioonid peaaegu eimillestki, viimse detailini välja lihvitud absoluutne kohalolu (Kanuti Gildi SAAL).

2018
Rūta Ronja Pakalne ja Laura Kvelstein – „Connext“: paljutasandiline puhas teos, tundliku partnerlusega loodud peen ja minimalistlik liikumine. Tantsulavastus, milles luuakse kehaga imaginaarne ja sümboolne ruum.

2017
Karl Saks – „Seisund ja disain” (Kanuti Gildi SAAL): etendaja ja publiku seisundi kontseptuaalselt terviklik disain. Tantsu tasandite avardamine (vormiliselt, kommunikatiivselt, seisundlikult ja tajumuslikult).

2016
Renate Keerd – väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis.

2015
Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik – „...and Blue” (Fine 5 ja Vaba Lava): läbinisti eestimaine teos, mille kunstiline küpsus on saavutatud tihedas koostöös muusikute, valguskunstniku ning isikupäraste tantsijatega.

2014
Kristjan Rohioja – „Electronic City“ (VAT Teater): koreograafiline üllatus, õrn ja tundlik poeetiliste metafooridega lavalugu; suurepärane töö esitajate Maiken Schmidti ja Ago Sootsiga, kes suutsid detailid suureks tantsida.

2013
Ruslan Stepanov – „Carrrmen!“ (Teater Vanemuine): läbinisti Eestimaine tooraine, julge koreograafia ja heliloomena interpreteerimas maailmakeeles maailmakirjandust.

2012
Oksana Tralla – „Väike prints“ (Rahvusooper Estonia): läbikomponeeritud tervik, mis mõõdab elu filosoofilisi baasküsimusi elava heli, tundliku anima ja jõulise koreograafia koosloomes.

2011
Karl Saks – „Tšuud“ (Sõltumatu Tantsu Ühendus): šamanistliku vaimu ja heli kandev graafilise joonega kehakunst. Nauditav maskuliinne lihtsus.

2010
Mart Kangro – „Can`t Get No/Satisfaction“ (Kanuti Gildi SAAL): pühendunud kohalolek, lavakarisma meistriklass tantsuhaiku vormis.

2009
„Faasid” (Fine5) – lava muusika ja koreograafia rikastav kahekõne, aktuaalse teema kunstiliselt veenev teostus ning järjepidevus oma stiili arendamisel ja järelkasvu koolitamisel.

2008
Oksana Titova – „Hamleti” lavastus Rahvusooper Estonias.

2007
ZUGA ühendatud tantsijad – lavastuse „Naine ja Hunt” idee, koreograafia ja videorežii (Kanuti Gildi SAAL).

2006
Oksana Titova ja Taavet Jansen – tantsulavastus „The Last Hairy”.

2005
Tantsutrupp ZUGA – Kaja Kann, Helen Reitsnik, Tiina Mölder – lavastus „ZUGA teeb suure linna”.

2004
Mart Kangro – tantsulavastus „Mart on stage”.

2003
Tantsuauhind jäi välja andmata. Anti kaks balletiauhinda.

2002
Katrin Essenson  – osatäitmised lavastustes „1973” (Agentuur „Teine Tants” ja „Uus Elysium”), „Une Luup” (Tartu Teatrilabor) ning „Selgitus inimese kohta” lavastamine (Von Krahli Teater).