Sissejuhatus etendusuuringutesse

Performance Studies: An Introduction (third edition)

Richard Schechner on etenduskunsti valdkonna teerajaja. Ta on teadlane, lavastaja, toimetaja ja näitekirjanik ning etendusuuringute professor New Yorgi Tischi kunstikoolis ja ajakirja The Journal of Performance Studies toimetaja. Tema raamatuid on tõlgitud hispaania, korea, hiina, jaapani, prantsuse, poola, portugali, saksa, itaalia, ungari, hollandi, pärsia jt keeltesse. Schechner on lavastanud ja viinud läbi meistrikursusi Aasias, Aafrikas, Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Ta on kirjastuse Seagull Books raamatusarja toimetaja.

Richard Schechneri raamatu ilmumine oli teatriõppe jaoks tähtsündmus. Teedrajav õpik annab ilmeka ja ja sujuva ülevaate kõigist etendusliikidest. Siin käsitletakse etenduskunste, meelelahutust, rituaale, mängimist, mänge ja argielu etendusi. Täiendavaid näiteid tuuakse sotsiaalteaduste, poststrukturalismi, rituaaliteooria, etoloogia, filosoofia ja esteetika valdkondadest.

„See on rahvusvahelise haritlase tabav, ajalool põhinev viis mõista inimloomust üllatavalt praktilisel moel, mida saab kasutada loendamatutes valdkondades erinevatel tasanditel.“ – Sun Huizu (Shanghai teatriakadeemia teatrikunsti professor)


Autor Richard Schechner
Tõlkinud Mati Unt, Laur Kaunissaare, Marion Jõepera, Külli Seppa, Maria Lee Liivak
Peatoimetaja Liina Jääts
Kujundaja Mari Kaljuste

Raamat on trükitud Tallinna Raamatutrükikojas.

Väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Ameerika Ühendriikide suursaatkond.

© Eesti Teatriliit, 2020